Kolejna porażka w sparingu

• autor: Admin, 2009-02-28 18:47
Kolejny sparing i trzecia już porażka "Pilicy". Jak narazie na 5 meczów sparingowych "Pilica" zdołała wygrać tylko dwa.
    Najbardziej martwi to, że w każdym meczu "Pilica" traci przynajmniej jedną bramkę. W meczu z SMS trener Ozga zdecydował sie na nowe ustawienie drużyny. Dotychczas "Pilica" grała w ustawieniu 4-4-2. W Łodzi zagrała w ustawieniu: czterech obrońców, dwóch defensywnych pomocników, jeden ofensywny, dwóch skrzydłowych i jeden wysunięty napastnik.
    W pierwszej połowie ustawienie to zdawało egzamin. Gospodarze, mimo że bardzo się starali nie zagrozili w zdecydowany sposób bramce w której bronił Dzwonkowski. "Pilica" natomiast konstruowała groźne kontry. I właśnie po jednej z takich kontr zdobyła prowadzenie. Rabenda świetnym podaniem uruchomił, po raz kolejny dobrze grającego, Urabńskiego, który dośrodkował do Cieślika i ten ostatni z najbliższej odległości skierował piłkę głową do bramki. Do przerwy "Pilica" prowadziła 1:0.
    Po przerwie z naszych zawodników uszło powietrze, a za grę wzięli sie zawodnicy SMS. W 50 minucie wykonywali oni rzut rożny. Piłki na pierwszym słupku nie sięgnął Szczepański, sytuacje próbował ratować Makowski, ale zrobił to tak pechowo, że skierował piłkę do własnej bramki. Ataki gospodarzy z minuty na minutę stawały się coraz groźniejsze. Ok 70 minuty po stracie piłki w środku pola przez Rabendę, gospodarze przeprowadzili szybką kontrę i strzelili drugą bramkę. Pod koniec meczu "Pilica" mogła wyrównać. Najpierw swoją okazję miał Jończyk, ale w sytuacji sam na sam lepszy od niego okazał się bramkarz SMS. Na 5 minut przed końcem po rzucie rożnym główkował Karwicki, ale trafił piłką w poprzeczkę, dobitkę Jończyka po raz kolejny obronił bramkarz.
    "Pilica" mogła się podobać zwłaszcza w pierwszych 45 minutach. Zawodnicy grali bardzo dobrze w defensywie, dobrze się przesuwając oraz asekurując. W drugiej połowie zabrakło świeżości oraz szybkości. Zawodnicy SMS pod tym względem prezentowali się zdecydowanie lepiej.
     Z powodu kontuzji nie zagrali Frączyk, Pyka oraz Kuliberda. Oprócz nich nie grali Kurzyk oraz Wrótniak. W drużynie testowany był Piotr Bakalarz.
    Do ligi pozostały trzy tygodnie. Wyniki z meczów kontrolnych nie są najważniejsze. Miejmy nadzieje, że najwyższa forma przyjdzie na rozgrywki ligowe. Kolejny sparing zaplanowany jest na środę. Ponownie przeciwnikiem "Pilicy" będzie "Victoria" Częstochowa.

Skład "Pilicy": Dzwonkowski - Janowski, Makowski, Karwicki, Szczepański- Woźniak, Mysłek - Urbański, Jończyk, Cieślik- Rabenda. Po przerwie weszli: Gal, Mularczyk, Bakalarz.