Druga porażka u siebie!

• autor: Admin, 2009-04-21 20:53

Za nami piąta kolejka rozgrywek. Niestety nie okazała się ona szczęśliwa dla naszej drużyny, która doznała już drugiej porażki w tej rundzie na własnym boisku.

Przed meczem zdecydowanym faworytem była drużyna gości, która przystąpiła do tego meczu jako trzecia drużyna ligi. Jednak po meczu pozostał mały niedosyt, ponieważ goście zdecydowanie lepsi byli jedynie przez pierwsze 25 minut.

Początek meczu należał do Galewic. Już w pierwszej akcji meczu drużyna „Gal Gazu” wywalczyła sobie sytuacje strzelecką i „Pilicę” musiał ratować Michał Dzwonkowski. Chwilę później Michała i pozostałych zawodników „Pilicy” uratował słupek, po groźnym strzale zawodnika z Galewic. Z minuty na minutę akcje gości nabierały rozpędu. W 21 minucie zawodnicy „Gal Gazu” objęli prowadzenie po strzale Iwanetzkiego, który wykorzystał zawachanie środkowych obrońców „Pilicy”, minął Dzwonkowskiego i skierował piłkę do bramki. Początek meczu i szybko stracona bramka wskazywała na to, że „Pilica” zostanie pokonana i to bardzo wysoko. Jednak po strzeleniu bramki zawodnicy z Galewic zatracili impet i polot w ofensywie, a do głosu zaczęli dochodzić nasi zawodnicy. „Pilica” zaczęła atakować większą liczbą zawodników. Bardzo dobrze spisywał się Dawid Janowski, który często angażował się w grę ofensywną. W 40 minucie Janowski zagrał fantastyczną piłkę do Marka Jończyka, który natychmiast uderzył z powietrza, ale piłkę z linii bramkowej wybił bramkarz gości. Dwie minuty później ponownie pokazał się Janowski, ale jego strzał nie trafił w światło bramki.

Druga połowa meczu zaczęła się od ataków „Pilicy” i kontrataków Galewic. W 51 minucie znakomitą sytuację do wyrównania miał Emil Urbański, ale nie trafił czysto głową w piłkę i padła ona łupem bramkarza gości. 10 minut później po prostopadłym podaniu Jończyka w sytuacji sam na sam znalazł się wprowadzony kilka minut wcześniej Marek Woźniak, ale zamiast decydować się na silny strzał próbował lobować bramkarza i przeniósł piłkę nad poprzeczką. A jak mówi stare piłkarskie porzekadło niewykorzystane sytuacje się mszczą. I tak było również w tym przypadku. „Pilica” miała trzy znakomite sytuacje i nie potrafiła wyrównać, natomiast goście w drugiej połowie wyprowadzili jedną, ale za to skuteczną kontrę i podwyższyli na 2:0. Bramkę w 62 minucie zdobył Piotrowski. Po tej bramce z naszych zawodników uszło powietrze i do głosu ponownie doszli goście. W 89 minucie odrobinę nadziei w serca zawodników i kibiców „Pilicy” wlał Michał Szczepański, który dopełnił formalności posyłając piłkę do bramki po akcji Janowskiego. Do samego końca „Pilica” ambitnie walczyła o punkt, ale gdy sędzia gwizdnął po raz ostatni z wygranej cieszyli się zawodnicy z Galewic.

Szkoda, bo „Pilica” zasłużyła w tym meczu przynajmniej na jeden punkt. Nie licząc pierwszych 25 minut, nie było widać aż takiej różnicy, która dzieli obie drużyny w tabeli. Dla Galewic było to historyczne, bo pierwsze zwycięstwo nad naszą drużyną. W poprzednich trzech meczach górą byli nasi zawodnicy. Szkoda, że nie udało się podtrzymać dobrej passy.

Z pośród czterech naszych drużyn w weekend udało się wygrać tylko drużynie Rafała Rabendy, która pokonała u siebie 4:0 CHKS Łódź. Bramki zdobyli: Mateusz Dobrzański 2, Kuba Włodarczyk oraz Daniel Potakowski.

Nie udało się podtrzymać passy zawodnikom rocznika 1992. Po trzech wcześniejszych zwycięstwach tym razem to oni schodzili z boiska pokonani. Mecz zakończył się wynikiem 2:5 dla drużyny „Mechanika” Radomsko. Młodzi zawodnicy „Pilicy” kończyli ten mecz w 9, ponieważ sędzia pokazał czerwone kratki Kucharskiemu oraz Mielczarkowi. Ponadto „Pilica” 1992 była osłabiona brakiem swojego podstawowego bramkarza Dawida Łuczyńskiego, który nie zagrał ze względu na kontuzję kolana.

Dzielnie walczyli z drużyną z Bełchatowa nasi najmłodsi zawodnicy z rocznika 1996. Do przerwy utrzymywali z rywalem, który w poprzednich dwóch meczach zdobył 25 bramek, rezultat bezbramkowy. Niestety nie udało im się go dotrzymać do końca i ostatecznie ulegli 0:6. Mimo wszystko należą im się ogromne pochwały za ambicję i walkę.

autor: Bart3kk 2009-04-22 10:38:50

Profil Bart3kk w Futbolowo Dwie  bramki strzelił Dobrzański a nie Motyka :P