Sport.pl

Aktualności

Szósty wiosenny remis!

• autor: Admin, 2009-05-26 12:35

Już po raz szósty tej wiosny „Pilica” nie potrafi przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Tym razem do sprawienia dużej niespodzianki zabrakło naszej drużynie niewiele ponad 10 minut.

Dla Zduńskiej Woli było to bardzo ważne spotkanie. Zgubione punkty w tym meczu bardzo mocno komplikowały ich sytuacje w tabeli i w jakimś stopniu, mimo że do końca jeszcze pięć spotkań, ograniczyły ich szanse na zajęcie drugiego miejsca premiowanego bezpośrednim awansem do III ligi. Nasza drużyna walczy na przeciwnym biegunie i każdy zdobyty punkt w spotkaniu wyjazdowym, tym bardziej na tak ciężkim terenie jak Zduńska Wola, jest bardzo cenny. Jednak po sobotnim meczu pozostał mały niedosyt…

Początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy za wszelką cenę już na samym początku chcieli zdobyć bramkę, aby nie denerwować się w końcówce. „Pilica” natomiast szczelnie broniła swojej bramki, próbując groźnie kontratakować. W 22 minucie to „Pilica” jako pierwsza mogła objąć powadzenie, ale Robert Pyka zamiast uderzać na bramkę próbował podawać w pole karne, ale tam nie było nikogo z naszych zawodników. Jednak co nie udało się Pyce udało się minutę później Markowi Jończykowi, który ładnym uderzeniem z 20 metrów w górny róg bramki nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Po starcie bramki gospodarze z impetem ruszyli do odrabiania strat. W 26 minucie Michała Dzwonkowskiego próbował po krótkim rogu zaskoczyć jeden z zawodników „Pogoni”, ale Michał sparował piłkę na rzut różny. Najgroźniejsza sytuacja w pierwszej połowie w naszym polu karnym miała miejsce w 45 minucie, kiedy to zawodnicy „Pogoni” kilkakrotnie uderzali na naszą bramkę, ale na szczęście dla nas wszystkie uderzenia zostały zablokowane.

Druga połowa podobnie jak pierwsza zaczęła się od zdecydowanych ataków „Pogoni”. Jednak nie przynosiły one większych rezultatów. Nasza drużyna w drugiej połowie ograniczyła się jedynie do obrony korzystnego dla nas wyniku. I gdy wydawało się, że naszej drużynie nie stanie się już krzywda i dowiezie prowadzenie doszło do kuriozalnej sytuacji, w wyniku której straciliśmy bramkę. „Pilica” wykonywał rzut wolny.  Darek Frączyk chcąc ustawić piłkę do wybicia Adrianowi Kuliberdzie trącił ją stopą. Do piłki dobiegł zawodnik gospodarzy, podał do swojego partnera i ten w sytuacji sam na sam wyrównał wynik spotkania. W samej końcówce w nasze pole karne powędrował bramkarz gospodarzy i to mogło się zemścić, gdyby po wybiciu piłki Marek Jończyk lepiej opanował piłkę i zagrał do wybiegającego na czystą pozycję Adriana Kuliberdy. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie. Przed mecze jeden punkt prawdopodobnie przyjelibyśmy w ciemno, ale po tak kuriozalnie straconej bramce pozostaje niedosyt. Na pocieszenie pozostaje fakt, że był to czwarty kolejny mecz „Pilicy” bez porażki. W środę o godz 17 u siebie gramy z Zgierzem i w grę wchodzi jedynie zwycięstwo.

W sobotę poza seniorami swoje mecze rozegrały wszystkie drużyny młodzieżowe.

Tym razem jako jedyni nie zdobyli punktu juniorzy z rocznika 1992, którzy przegrali na własnym boisku z „Omegą” Kleszczów 0:1. Bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w lidze wojewódzkiej odnieśli juniorzy z rocznika 1994, którzy pokonali u siebie GKS BOT Bełchatów 2:1. Sukces jest tym większy, iż nie mógł w tym spotkaniu zagrać pierwszy bramkarz i w związku z tym musiał go zastąpić zawodnik z pola. Najokazalsze zwycięstwo tym razem odnieśli juniorzy z rocznika 1996, którzy na wyjeździe pokonali Wole Krzysztoporską 4:0.