Tylko zwycięstwo!!!

• autor: Admin, 2009-05-27 09:40

„Tylko zwycięstwo, Pilica, tylko zwycięstwo…” słowa te w pełni oddają oczekiwania kibiców jak i zapewne samych zawodników przed dzisiejszym spotkaniem z drużyną MKP Zgierz.

Mimo, że dzisiaj gramy z przedostatnią drużyną naszej ligi i jesteśmy zdecydowanym faworytem, to samo spotkanie wcale nie musi być łatwe i przyjemne. Drużyna MKP ciągle ma szanse na pozostanie w rozgrywkach IV ligi. Utrzymanie w lidze zagwarantować może nawet 16 miejsce, ale tylko w przypadku awansu do III ligi trzech drużyn z IV ligi łódzkiej (dwie bezpośrednio + trzecia poprzez baraż) oraz spadku z III ligi do IV tylko jednej drużyny. Jeśli te warunki zostały by spełnione to drużyna Zgierza prawdopodobnie do ostatniej kolejki będzie walczyła z „Orłem” Parzęczew o miejsce 16, które może się okazać miejscem zapewniającym utrzymanie.

Zgierz do tej pory nie wygrał żadnego meczu w spotkaniu wyjazdowym i oby ta seria po dzisiejszym meczu trwała dalej. Jednak w rundzie wiosennej drużyna MKP Zgierz potrafiła sprawić kilka niespodzianek remisując z takimi drużynami jak Galewice, Paradyż oraz Zduńska Wola. Zatem nasza drużyna musi podejść do meczu maksymalnie skoncentrowana i nie ma mowy o jakimkolwiek lekceważeniu rywala, bo może się to dla „Pilicy” źle skończyć. MKP zdecydowanie lepiej radzi sobie w meczach u siebie, gdzie zdobył 18 punktów. Na wyjazdach na 14 rozegranych spotkań 4 zremisowała oraz 10 przegrała. Jeśli chodzi o bramki to w meczach wyjazdowych MKP strzela średnio 0,64 bramki na mecz, a traci średnio 2,21 bramki na mecz. W ostatnim spotkani u siebie Zgierz pokonał 1:0 SMS Łódź.

„Pilica” do dzisiejszego spotkania przystąpi najprawdopodobniej w takim samym ustawieniu jak w meczu z Zduńską Wolą, czyli w środku obrony Darek Fraczyk oraz Adrian Kuliberda, a po bokach Sławek Makowski oraz Michał Szczepański. W pomocy na boku zapewne zagrają Pyka oraz Janowski, a w środku Mysłek oraz Cieślik. W dzisiejszym meczu, w odróżnieniu od poprzedniego, wyjdziemy zapewne w ustawieniu z dwoma napastnikami i najprawdopodobniej będzie to dwójka Kurzyk-Jończyk. Zawodnicy zdają sobie sprawę, że dzisiejsze zwycięstwo da drużynie trochę spokoju przed kolejnymi spotkaniami, które zapewne też nie będą łatwe mimo, że gramy z drużynami niżej notowanymi.

Zapraszamy zatem wszystkich miłośników na godzinę 17 na nasz stadion! Oczywiście oprócz meczu jak zwykle będzie kugiel i jak zwykle w „cenie promocyjnej”!!:)

autor: pedezet09 2009-05-27 12:39:28

Profil pedezet09 w Futbolowo Yyy...Ostatnie zdanie do poprawki:) "u" zgubiłeś w wyrazie "mecz":P Widać,że ktoś tu był głodny i zamiast kugielka zjadł literkę "u":)))) POZDRO PDZ:))) Żart:)

autor: Admin83 2009-05-27 12:48:05

Profil Admin83 w Futbolowo Widzę, że wnikliwie czytasz:) Dzięki za wychwycenie błędu!

autor: pedezet09 2009-05-27 13:20:12

Profil pedezet09 w Futbolowo Ależ nie ma za co dziękować:))) Jeśli są relacje do czytania to je czytam z uwagą:))) No i oczywiście polecam się na przyszłość:)) Pozdrawiam:)