Boruta - Pilica 0:1

• autor: Admin, 2009-08-24 07:58
 O ile przed meczem można było mieć obawy o korzystny rezultat w Zgierzu, ponieważ Boruta wygrała na wyjeździe z ŁKS II oraz Paradyżem, o tyle po meczu trudno sobie wyobrazić, że cos takiego w ogóle miało miejsce!!!

W porównaniu do poprzedniego spotkania trener Dec dokonał kilku zmian w składzie. Na środku obrony zagrali Darek Frączyk oraz Sławek Makowski, natomiast na lewej obronie zagrał Adrian Kuliberda. W środku pola miejscami zmienili się Przemek Korytkowski z Kornackim. Ze składu wypadł Emil Urbański.

Zespół z Zgierza był drużyną zdecydowanie słabszą niż Pilica i wynik 0:1 jest najmniejszym rozmiarem porażki na jaką niewątpliwie zasłużyła Boruta. Już na samym początku nasz zespół powinien objąć prowadzenie, ale strzał Marka Jończyka obronił bramkarz Boruty. Kilka minut później na bramkę Boruty uderzał Kornacki, ale jego strzał obronił bramkarz.  W 12 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Korytkowski, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w ostateczności wywalczył tylko rzut rożny. Kolejna dobra okazja miała miejsce w 31 minucie. Po dośrodkowaniu Korytkowskiego bliski strzału na bramkę był Dawid Janowski, jednak spóźnił się o ułamek sekundy i piłka wyszła poza linię końcową.  W 44 minucie swoja szansę na bramkę miał Przemek Kornacki, ale jego strzał głową powędrował nad poprzeczką. W pierwszej połowie gospodarze ograniczali się jedynie do długich wybić oraz gry z kontry, jednak w większości kończyły się one na naszych obrońcach.

W drugiej połowie gospodarze próbowali zaatakować, ale mimo prób ich ataki były nieporadne i czytelne dla naszej defensywy. W 65 minucie było 1:0 dla Pilicy!!! Jończyk minął bramkarza, wycofał na 10 metr do Korytkowskiego, a ten strzałem obok słupka uzyskał dla „Pilicy”, jak się później okazało, bramkę na wagę 3 punktów. Chwilę później „Pilica” mogła podwyższyć, ale niecelnie uderzał Arek Cieślik, który w 53 minucie zmienił Sebstiana Mysłka.  W 76 minucie kolejną szansę na bramkę miał Jończyk ,ale jego strzał powędrował wysoko nad poprzeczką. W 85 min w polu karnym faulowany był Marek Jończyk, jednak sędzia był innego zdania, zamiast podyktować rzut karny pokazał naszemu zawodnikowi żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego. A, że Jończyk miał już jedną żółtą kartkę na koncie to w konsekwencji otrzymał czerwony kartonik. Zatem przez ostatnie minuty nasza drużyna grała w osłabieniu, ale zespół Zgierza nie  był w stanie poważnie zagrozić naszej bramce, nawet w liczebnej przewadze.

Dobry mecz zagrała nasza defensywa, a w szczególności Sławek Makowski, dla którego był to pierwszy mecz w tym sezonie. To już drugi wygrany wyjazdowy mecz „Pilicy”. W środę  w Paradyżu liczymy na podtrzymanie dobrej wyjazdowej passy!!!