Wygrane z faworytami!!!

• autor: DeJvIt, 2010-04-29 10:49

W środę 21 kwietnia w meczu 20.kolejki Pilica Przedbórz prowadzona przez Andrzeja Deca,pokonała na własnym boisku Unię Skierniewice 3-1. Trzy dni później przedborzanie pewnie wygrali na wyjeździe w meczu 26. kolejki ze Zjednoczonymi Stryków.

Kibice w Przedborzu w środowe popołudnie mieli okazje obejrzeć dobre spotkanie i wyszli ze stadionu zadowoleni, bo ich ukochany zespół okazał się lepszy od faworyzowanej Unii Skierniewice. Wynik otworzył w 22.minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego Przemysław Korytkowski. Osiem minut później wyrównał strzałem zza pola karnego Adam Cyranek. Tuż przed przerwą przedborzanie ponownie wyszli na prowadzenie. W górny róg bramki celnie uderzył Dawid Janowski. W drugiej odsłonie Pilica kontrolowała przebieg meczu, choć goście kilkakrotnie zagrozili bramce dobrze dysponowanego Bogdana Winckowicza. Przewagę gospodarzy udowodnił strzałem z rzutu karnego, który został podyktowany na ewidentnym faulu na Przemysławie Kornackim- Bartłomiej Grala. Przedborzanie po dwóch odniesionych zwycięstwach przesunęli się w górę tabeli.

Sobotni mecz toczył się z lekką przewagą gospodarzy, choć momentami był wyrównany. O ostrej walce z obu stron świadczy aż sześć żółtych kartoników, które obejrzeli piłkarze. Pierwsze minuty toczyły się pod dyktando gospodarzy. Przedborzanie jednak umiejętnie bronili się, a ich pierwsza składna akcja zakończyła się bramką. W 28.minucie z dobrego podania ze środka pola skorzystał Marek Jończyk, który zwodem minął jednego z obrońców Zjednoczonych i ładnym strzałem w górny róg otworzył wynik spotkania. Gospodarze szybko chcieli odrobić straty. Kilka minut później Mordoń został sfaulowany w polu karnym przez Bartłomieja Gralę i Filipa Bartkowiaka, a sędzia odgwizdał rzut karny. Wykorzystał go Tomasz Lenart.

W drugiej połowie to goście byli drużyną lepszą, co potrafili udowodnić, strzelając decydującą o trzech punktach bramkę. Arkadiusz Cieślik, który na boisku pojawił się nieco wcześniej, w 81.minucie ładnym podaniem obsłużył Jończyka, który ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i ustalił wynik spotkania na 2-1 dla Pilicy.

Natomiast w środę 28 kwietnia Pilica podejmowała na własnym stadionie Włókniarza Konstantynów Łódzki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 1-0 po strzelonej bramce przez kapitana naszej drużyny- Marka Jończyka. Miejmy nadzieję,że Marek w kolejnych meczach potwierdzi strzelecką formę:)