Pilica puka do III ligi

• autor: DeJvIt, 2010-05-06 15:24

W czwartek 29 kwietnia Pilica Przedbórz pokonała na własnym stadionie Włókniarza Konstantynów Łódzki 1:0.

Przedborzanie już od pierwszych minut zaczęli prowadzić grę. W 15.min Przemysław Korytkowski uderzył mocno, lecz piłka przeszła nad poprzeczką rywali. Kilka minut później Dawid Janowski, po dośrodkowaniu Roberta Pyki z rzutu rożnego, nie czysto trafił głową futbolówkę, która przeszła obok słupka bramkarza gości.

W drugiej połowie gospodarze jeszcze bardziej podkręcili tempo. Efekty tej gry przyszły jednak dopiero niespełna pół godziny później. Rafał Rabenda celnym podaniem obsłużył Janowskiego, który wszedł w pole karne i uderzył w światło bramki. Na wysokości zadania stanął jednak Krakowiak, który zdołał wybić piłkę przed siebie. Celnym uderzeniem dobił ją jednak Marek Jończyk, który jak się później okazało, ustalił wynik spotkania. W samej końcówce przedborzanie mogli jednak podwyższyć prowadzenie. Po szybkiej kontrze z lewej strony boiska, Pyka przerzucił piłkę na prawą stronę do Jasnosa, który jednak nie potrafił trafić w światło bramki. W tym czasie goście brali w dziesiątkę, gdyż w 80. minucie dość ostro grający Krymarys, został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwonym kartonikiem. To już siódme z rzędu, a szóste w tej rundzie, zwycięstwo Pilicy w tym sezonie, która stała się rycerzem wiosny IV ligi.

Trzy dni później przedborzanie rozgromili na wyjeździe Czarnych Rząśnia 3-0. Nasi piłkarze rozpoczęli niedzielny mecz od mocnego uderzenia. Po składnej akcji i podaniu Rafała Rabendy celnym strzałem popisał się Dawid Janowski, lecz na wysokości zadania stanął bramkarz gospodarzy, Polak. Już w 6. minucie Janowski dobrze podał do nadbiegającego Jończyka, który głową otworzył wynik spotkania. Później kilkakrotnie Czarni zagrozili gościom, lecz bardzo dobrze dysponowany był w bramce Bogdan Winckowicz albo strzały były niecelne. W 39.minucie Winckowicz dojrzał nieupilnowanego na połowie przeciwnika Pykę i dalekim wykopem podał mu piłkę. Polak z jednym z obrońców minął się i było 2-0.

Grająca mądrze Pilica próbowała utrzymać w drugiej połowie wynik, broniła się i koncentrowała na kontratakach. Po trzeciej z nich w samej końcówce Przemysław Kornacki celnym podaniem obsłużył Korytkowskiego, który ustalił wynik spotkania. Kibice w Przedborzu coraz bardziej zaczęli wierzyć w swoją drużynę. Ten fakt potwierdza liczba ponad 50-ciu z nich, którzy towarzyszyli swym ulubieńcom w meczu wyjazdowym.

W następnej kolejce, która została rozegrana wczoraj, Pilica pauzowała. Mimo to zainkasowała 3 punkty za walkower z Pogonią Salmar Łask Kolumną. Zespół ten wycofał się bowiem z rozgrywek. W sobotę 8 maja o godzinie 11:00 zmierzy się na wyjeździe z UKS SMS II Łódź.