Sport.pl

Aktualności

Pilica przed Ceramiką!

• autor: DeJvIt, 2010-05-13 11:01

W sobotę 8 maja Pilica Przedbórz pokonała na wyjeździe UKS SMS II Łódź 2-0. To już dziewiąte z rzędu, a ósme w tej rundzie zwycięstwo Pilicy w tym sezonie. Przedborzanie zajmują pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzili zdecydowanego faworyta po rundzie jesiennej, Ceramikę Opoczno.

Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy nie potrafili jednak stworzyć żadnej klarownej sytuacji, a ich strzały z dalszej odległości padały łupem dobrze dysponowanego Bogdana Winckowicza bądź nie trafiały w światło bramki. W drugiej części pierwszej odsłony Pilica otrząsnęła się z przewagi łodzian. W 20. minucie Robert Pyka próbował głową dobijać obroniony przez bramkarza UKS SMS II strzał ze znacznej odległości, lecz Kołba zdołał zablokować piłkę. Kilka minut później ponownie Kołba tak niefortunnie wybił piłkę, że ta trafiła w Bartłomieja Gralę, ale nie trafiła do siatki. Najlepszą okazję zmarnował w 35. minucie Dawid Janowski, którego silny strzał obronił Kołba.

W drugiej połowie Pilica rozegrała nieco odważniej, choć w dalszym ciągu optyczna przewaga należała do gospodarzy. W 58. minucie po dobrym zagraniu Pyki zrehabilitował się Janowski, który strzałem z woleja obok słupka pokonał Kołbę. Wynik ustalił najskuteczniejszy gracz w Pilicy, Przemysław Korytkowski, który silnym strzałem zakończył akcję Rafała Rabendy i Marka Jończyka.

W następnej kolejce w sobotę 15 maja o godzinie 17:00 Pilica zmierzy się z Włókniarzem Moszczenica i jest oczywiście zdecydowanym faworytem.

Wszystkich miłośników naszej drużyny serdecznie zapraszamy na to spotkanie oraz liczymy na gorący doping!!!:)