Sport.pl

Aktualności

Pilica w III lidze!!!

• autor: DeJvIt, 2010-06-23 22:24

Mamy pierwszy historyczny awans do 3 ligi! Pilicy w meczu z Zawisza Pajęczno wystarczał 1 pkt ale gospodarze postanowili postawić kropkę nad "i" i pokonali zespół z Pajęczna 3-1 !

Już w 12 minucie meczu do bramki gości trafił lewy obrońca Pilicy Przemysław Kornacki. W 15 minucie meczu mogło być 1-1, ale Bogdan Winckowicz w piękny sposób wybronił rzut karny wykonywany przez drużynę gości. Pilica ciągle atakowała lecz do końca pierwszej połowy nie potrafiła pokonać bramkarza gości. Drugą połowę nasi zawodnicy zaczęli w świetny sposób po podaniu Rafała Rabendy pierwszą bramkę w Pilicy zdobył Damian Marcioch. Już dwie minuty później Jończyk znalazł się sam na sam z bramkarzem Zawiszy, podał do znajdującego się w lepszej pozycji do zdobycia bramki Roberta Pyki i Pilica wygrywała już 3-0 !  W 86 minucie meczu w zamieszaniu pod bramkowym honorową bramkę na 3-1 zdobył kapitan Zawiszy Pajęczno. Po meczu Prezes OZPN Stanisław Sipa wraz z Burmistrzem Miasta Przedbórz  Miłoszem Naczyńskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Przedborzu  Krzysztofem Zawiszą  oraz W-ce  Prezesem klubu MKS Pilica Przedbórz  Ireneuszem Krasiem  wręczyli Puchar za awans do 3 ligi. Po raz kolejny w trakcie meczu Pan Ireneusz Kraś ufundował nagrodę w wysokości 100 zł za zdobycie pierwszej bramki. Po meczu w szatni podziękował piłkarzom za walkę na boisku, a także życzył sukcesów w 3 lidze. Dziękujemy również Panu Zawiszy za ufundowanie 100 zł za zdobycie drugiej bramki.
W sobotę Pilica zagra swój ostatni mecz w 4 lidze. Przeciwnikiem będzie ostatnia drużyna w tabeli Pelikan II Łowicz.

Chciałbym osobiście podziękować piłkarzom za historyczny dla Przedborza awans do 3 ligi.
Dziękujemy również kibicom, którzy nigdy nas nie zawiedli i nawet w złych dla klubu chwilach potrafili przyjść na stadion.
Dziękujemy  Panu Ireneuszowi Krasiowi , a także innym hojnym sponsorom, którzy w trakcie meczy Pilicy fundowali  100 zł za zdobycie kolejnych bramek.

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić was wszystkich na mecze Pilicy w 3 Lidze !