Warta Sieradz - Pilica Przedbórz

• autor: redaktor, 2011-04-24 09:29

Sprawozdanie z meczu

Mecz z Wartą Sieradz miał być dla Pilicy meczem na „przełamanie lodów” – Ale tak się nie stało.To miało być spotkanie dwóch wyrównanych klubów, walczących o utrzymanie w lidze... Lecz Warta od samego początku narzuciła warunki gry, a to przełożyło się na pierwszą bramkę, którą gospodarze strzelili w 11 sekundzie (Robert Kowalczyk) !!!Pilica nie potrafiła znaleźć sposobu na grę, cały czas traciliśmy piłki, a gospodarze grali z kontry. I po takiej kontrze nie dosłownie, lecz straciliśmy drugą bramkę, a to dlatego że po strzale zawodnika gości, padający na murawę Bartosz Grala wybronił piłkę rękoma (a tu przypomnę sytuację z MŚ Urugwaj- Ghana, gdzie Luis Suarez spotkał się w podobnej sytuacji, sędzia podyktował jedenastkę, a zachowanie Suareza skwitował czerwoną kartką), oczywiście z Bartkiem nie mogło być inaczej, zobaczył czerwony kartonik, a na wapnie piłkę ustawił Mariusz Graczykowski, który pewnie pokonał naszego bramkarza. To była dopiero szósta minuta meczu, a my graliśmy w dziesiątkę, przegrywając 2:0 i w dodatku na boisku gospodarza, to musiało być podcięcie skrzydeł...Pilica próbowała długich podań do Pavla Ermakova, albo po przeciwnej stronie Sebastiana Balcerka, jednak to nie przynosiło owoców. Najbliżej bramki byliśmy, gdy w ok. [18 minucie (chyba)] Damian Marcioch przymierzał się do wykonania rzutu wolnego z 25 metrów, a piłka po jego efektownym strzale uderzyła w słupek. Pilica grała agresywnie, łapiąc kartki, a gospodarze grali spokojnie i czekali na kontry, które w ich wykonaniu były zabójcze, a po nich padały bramki kolejno w 19 min. (Paweł Sobczak) , 27 min. (Bartosz Kozieł) , 39 min. (Łukasz Mitek). Jednak największe atrakcją pierwszej połowy był pan ze służby porządkowej, który nie potrafił na tablicy zmienić 4 na 5, próbował 6, 9, 6 z ogonkiem w lewą stronę, a nawet 0. Dopiero po 5 minutach mu się to udało, kibice obdarowali go brawami i stwierdzili, że powinien odstawić wino.W drugiej połowie gra wyglądała lepiej, niż w pierwszej, ale co z tego jeżeli nie przełożyło się to na bramki. No oprócz jednej... po stronie Sieradza w 69 minucie bramkę zdobył ponownie Paweł Sobczak.Pilica ostatecznie kończyła mecz w dziewięciu, bo w 80 min doszło do faulu, za który Damian Marcioch, został ukarany drugą żółtą kartką.

Brak słów dla słabej gry naszej drużyny, która próbowała oddawać strzały, lecz nie mogła strzelić bramki. Nawet tzw. „ręka Boga” w wykonaniu Marka Jończyka nic nie pomogła ;P, a zawodnik obejrzał za nią żółty kartonik.

Po tak słabej grze naszych piłkarzy, w ostatnich meczach zajmujemy przedostatnie miejsce w tabeli, a sponsorzy powoli zaczynają się wycofywać, to jest niestety progres do poprzedniego roku, w którym, to właśnie runda wiosenna była dla nas przebudzeniem i dała nam awans do III ligi.